ابزار

برای خرید کلت فشنگی گیر به چه نکاتی دقت کنیم؟

کلت گیر فشنگی

خرید کلت فشنگی گیر یکی از دقیق ترین ابزارهای مورد نیاز برای سوار کردن قطعات بر روی ماشین تراش و یا ثابت نگه داشتن ابزار در دستگاه فرز می باشد. کلت فشنگی گیر از یک گیره فشنگی فنری و یک فشنگی تشکیل شده که به منظور ایمن سازی و سوار کردن فشنگی بر روی ماشین تراش به هم متصل می شوند. یکی از کلت های فشنگی گیر، گیره فشنگی فنری می باشد که دارای یک بوش فلزی نازک با یک سوراخ ماشین کاری شده دقیق روی سطح خارجی مخروطی می باشد.

شکل ظاهری کلت فشنگی گیر

 

کلت فشنگی گیر  دارای سه شیار طولی می باشد که به ابعاد آنها این امکان را می دهد که اندکی حرکت فنری به سمت داخل به منظور گرفتن قطعه داشته باشند. اندازه سه فشنگی نباید از 0.005 اینچ بزرگتر یا کوچکتر از قطر قطعه ای که باید نگاه دارد تجاوز کند. به همین خاطر است که اغلب گیره فشنگی فنری به طور منظم و با قدر نسبت ۱/۶۴ اینچ در بازار موجود می باشد. برای اهداف معمولی، خرید کلت فشنگی فنری با قطر /۸ ۱ اینچ توصیه می شود. کلت فشنگی گیر   از دقیق ترین و مطمن ترین ابزارها برای نگه داشتن  قطعات با قطر کوچک بر روی دستگاه تراش می باشد. بنابراین کلت فشنگی گیر    از یک میله کشش ، بوش فشنگی،  یا دسته برای حرکت میله کشش تشکیل شده است. هم کلت فشنگی  فنری و هم پلاستیکی روی فشنگی سوار شده اند. هنگام  چرخش میله کشش توسط چرخ دستی، فشنگی داخل مبدل مخروطی کشیده شده و محکم بر روی قطعه سوار می شود. انواع و اشکال مختلفی از کلت های فشنگی گیر در بازار عرضه می گردد که خرید کلت فشنگی گیر   مناسب بر اساس نیاز دستگاه به گرفتن قطعات مربعی و شش گوشه و یا قطعات دایره ای شکل انجام می شود.

 

کلت فشنگی گیر

خرید کلت فشنگی گیر  نوک اسپیندل جیکوب شامل سه نظام ویژه برای فشنگی منعطف لاستیکی جیکوب می باشد. سه نظام مربوطه در برگیرنده اجزایی متشکل از فشنگی استاندارد و میله کشش است که در یک واحد به هم پیوست شده اند. محفظه سه نظام دارای یک چرخ دستی بر روی قطر خارجی است که به منظور شل یا سفت کردن اسپیندل مخروطی که فشنگی منعطف لاستیکی را نگه می دارد استفاده می گردد. کلت های فشنگی‌ گیر منعطف لاستیکی از اجزائی تشکیل شده که از فک های فولادی سخت در  یک محفظه لاستیکی جامد  تشکیل شده اند. کلت های فشنگی گیر دارای قدرت و دقت گرفتن قطعات در سراسر فشنگی هستند. هنگام خرید کلت فشنگی گیر می توانید فشنگی منعطف لاستیکی جیکوب را انتخاب نمائید که برای عملیات تراشکاری سنگین طراحی و تدارک دیده شده و دارای نیروی گیره بندی دو تا چهار برابر فشنگی فولادی منفرد است. مجموعه‌های مختلفی از این فشنگی‌ها در جعبه‌های فولادی به منظور حفظ فشنگی‌ها نگه داشته می شوند.

 

انتخاب و خرید کلت فشنگی گیر مناسب

انواع مختلفی از کلت  فشنگی گیر وجود دارد و تشخیص اینکه کدام یک را برای جا دادن دستگاه خود نیاز دارید و خرید چه نوع کلت های فشنگی گیری مناسب کار شما است دشوار است. ساده ترین راه برای یافتن نوع کولت فشنگی گیر مورد نیاز دستگاه شما اندازه گیری طول و قطر کلت فشنگی گیراست. هر سری کلت فشنگی گیر چندین گزینه مختلف برای قطر داخلی دارد، به طوری که شما می توانید کلت فشنگی گیری را متناسب با نیاز خود و روتر دستگاه خود انتخاب کنید.

 

به نمودار زیر نگاهی بیندازید تا یک مرجع سریع در مورد خرید کلت فشنگی گیر مورد نیاز خود داشته باشید.

 

 

ER11 Collet 18mm (.708”) 11.5mm (.45”)
ER16 Collet 27.5mm (1.08”) 17mm (.67”)
ER20 Collet 31.5mm (1.24”) 21mm (.83”)
ER25 Collet 34mm (1.34”) 26mm (1.02”)
ER32 Collet 40mm (1.57”) 33mm (1.3”)
ER40 Collet 46mm (1.81”) 41mm (1.61”)
SYOZ 20 Collet 34mm (134”) 20mm (.78”)
SYOZ 25 Collet 52mm (2.06”) 35mm (1.38”)
TG 75 Collet 47mm (1.85”) 27mm (1.06”)
TG 100 Collet 60mm (2.36”) 35mm (1.38”)
SD-20mm-SHODA Collet 52mm (2.06”) 20mm (back side)
SD-C001-SHODA Collet 52mm (2.06”) 16mm (back side)
SS-22 SHODA Collet 40mm (1.58”) 22.5mm (.89”) OD
SD-C015 Collet 52mm (2.06”) 24mm (back side)

 

خرید کلت فشنگی گیر  مناسب و اطمینان از بررسی و تعویض مرتب کلت های فشنگی گیر خود می تواند نقش مهمی در طول عمر ابزارهای برش شما و عملکرد آنها داشته باشد. کلت های فشنگی گیر از فلز نرم تری ساخته شده اند که دارای شکاف هایی است که به آن ها اجازه می دهد فرو بریزند و به فنر برسند تا ابزار برش را محکم بگیرند. فرو ریختن و فنر زدن باعث فرسودگی کلت های فشنگی گیر می شود که در صورت تعویض نشدن کلت ها باعث از کار افتادن نگهدارنده ابزار و ابزار برش می شود. اگر روی قطر داخلی کلت فشنگی گیرعلامت امتیاز پیدا کردید می تواند نشان دهنده این  مساله باشد که ابزار در حال چرخش بوده است و نشانگر بزرگی است که نشان می دهد وقت آن است که به فکر خرید کلت فشنگی گیر جدید و تعویض آن برای دستگاه خود باشید. همچنین در صورت مشاهده هرگونه زنگ زدگی یا تورفتگی در کلت فشنگی گیر باید فوراً کلت فشنگی گیرجدیدی را خریداری نموده و قبلی را تعویض کنید.

 

هنگامی که زمان تعویض آن فرا رسید، با ما خرید کنید و کلت فشنگی گیر مناسب خود را با قیمت عالی پیدا کنید. از جدول بالا برای خرید کلت فشنگی گیر مناسب خود استفاده نمائید و برای ذخیره در کلت مورد نیاز اینجا را کلیک کنید.

 

نکات بسیار مهم در خرید کلت فشنگی گیر

  • قیمت کلت فشنگی گیر
  • نوع استفاده از کلت فشنگی گیر
  • حساسیت و دقت مورد نیاز

کلام آخر

برای خرید انواع کلت فشنگی، کلت مته گیر، مته مرغک و سایر ابزارهای فرزکاری و قلاویز کاری از برندهای معتبر خارجی می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

منبع

http://blog.carbideprocessors.com/collets/choosing-the-right-collet/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.