ابزار

محبوب ترین ابزار تراشکاری چیست؟

ابزار تراشکاری

ابراز های تراشکاری  به دلیل اینکه باید از قطعات محکم و مقاوم ساخته شوند، جنس‌ های مختلفی دارند. زیرا هر ابزار را برای یک کار مخصوص استفاده می‌کنند و جنس های آنها بر اساس نوع کاربری که دارند باهم متفاوت هستند.

به همین دلیل شناخت ابزار تراشکاری و آشنایی با طرز صحیح از استفاده هر کدام از آنها مهم است.

 

 

مهم ترین ابزار و قطعات تراشکاری

مهم ترین کار در تراشکاری شکل ‌دهی به فلزات است که با روش براده‌ برداری انجام می شود. دستگاه تراشکاری برای شکل ‌دادن فلزات، به شکل‌های استوانه‌ ای و یا اشکال دیگر با به کار می رود. بدین وسیله دستگاه با قدرت و سرعت معین به چرخش در می آید  و با  تیغچه‌ های تراشکاری که روی آن حرکت می کند،  براده ‌برداری انجام می شود. عمق  براده‌ برداری نیز با سرعت معین انجام می شود.

 

معرفی انواع ابزار و قطعات مورد استفاده در تراشکاری

از قطعات تراشکاری می ‌توان به  قطعاتی مانند  میله های ساده و غیر ساده، میله های پیچ شده، پولک‌ها، بوش‌ها و نظائر آنها اشاره کرد که شامل قطعاتی با مقاطع دایره ای شکل هستند. ابزارآلات دیگری هم هستند که دارای مقاطع گرد از قبیل تیغه فرز، مته ها، برقوها، و قلاویزها می شوند.

ابزار تراش از یک، دو یا سه محور عبور می کند تا قطر یا عمقی دقیق روی جسمی که در حال چرخیدن است ایجاد کند و فلزات مورد نظر را تراش دهد. تراشکاری درداخل یا خارج قطعه صورت می گیرد و قطعه تراش داده می شود که به این عمل رزو ه کاری هم گفته می شود.

حرکت قطعه در تراشکاری از نظر جهت تراش، می‌ تواند به صورت منحنی و زاویه دار و یا در امتداد خطی صاف باشد.

 

بورینگ

در تراشکاری بیشتر سطح خارجی قطعه تراش داده می شود، اما هنگامی که  سطح داخلی قطعه را تراش می دهند به اصطلاح به آن بورینگ می ‌گویند. درنتیجه تراش دادن سطح داخلی قطعه را بورینگ می‌نامند. بنابراین، بورینگ هم نوعی تراشکاری روی قطعه محسوب می شود.

 

جنس انواع ابزارهای تراشکاری

ابزارهای تراشکاری جنس های گوناگونی دارند که برخی از آنها عبارتند از:

  • فولاد ابزار غیر آلیاژی،
  • فولاد ابزار آلیاژی،
  • فلزات سخت و
  • فلزات سرامیکی.

 

فولاد ابزار غیرآلیاژی

ابزارهای تراشکاری که از جنس فولاد کربن هستند از کم کاربردترین ابزارها هستند که دارای 5 تا 5/1 درصد کربن هستند و دارای درجه سختی تا 250 درجه سانتی‌ گراد بوده و در تراشکاری قطعات فولادی نرم به کار برده می‌شوند.

ابزار تراشکاری

ابزار تراشکاری

ابزار فولاد آلیاژی

فولادهای آلیاژی علاوه بر این که کربن دارند با فلزات دیگری هم ترکیب شده اند. این نوع فولاد دارای دو مدل کم آلیاژ با درجه تحمل تا 300 درجه سانتی ‌گراد و پرآلیاژ با درجه  تحمل تا 600 درجه سانتی ‌گراد می باشد که از فلزاتی مثل  کروم، ولفرام، وانادیوم، مولیبدن و کبالت ساخته می شوند. فولادهای تندبر (SS ) یا (HSS) از  جمله فولادهای پر آلیاژ هستند.

 

این ابزارها متناسب با نوع کاربردشان در مقاطع، مربع، گرد، یا ذوزنقه ای شکل و با طول ۲۰۰ میلی متر درست می‌ شوند. این ابزارها  بعد از مدتی کار کردن کند می‌شوند اما قابل تیزشدن هستند که با استفاده از سنگ سمباده می ‌توان آنها را تیز کرد.

 

 ابزار تراشکاری فلزات سخت

فلزات سخت  در صنعت کاربردهای زیادی دارند زیرا  در زمان تولید در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی می شود. فلزات سخت از مخلوط  پودر کاربید و از بعضی  فلزات دیرگداز مانند کاربید ولفرام، تیتان، تانتال، مولیبدن و یا وانادیوم، به همراه پودر کبالت (به عنوان چسب) ساخته می‌شوند.

فلزات سخت تا دمای 900 درجه سانتی ‌گراد سختی خود را حفظ می ‌کنند و نسبت به سایش  و اصظحلاک از مقاومت بالا وسختی زیادی برخوردار هستند، چون فلزات سخت  مقاومت بالایی دارند و به راحتی و با سطحی صیقلی، می‌توانند براده برداری کنند. فلزات سخت  به خاطر تنش حرارتی دچار ترک  و لب پریدگی می‌شوند و نمی‌توانند خیلی سریع خنک شوند.

فلزات سخت دارای شکل ها و ترکیبات گوناگونی هستند و بر اساس نوع کاربرد و براده‌ برداری و جنس قطعه کار درست می شوند.

این فلزات با استفاده از روکش و یا پیچ به نگهدارنده های مخصوص در ابزارگیر دستگاه بسته می شوند. لبه های کند شده این ابزارها قابل تیزشدن نیستند و با دیگر قطعات تعویض می شوند.

 

انواع قطعه کار از نظر جنس

قطعات بیشتر از جنس فلزات آهنی نظیر چدن، فولاد و فلزات غیرآهنی سبک و سنگین و آلیاژهای آن‌ها و مواد مصنوعی  هستند.

چدن

آهنی با درصد کربن بین 2.06 تا 6.67 درصد را چدن می‌ نامند.

فولاد

فولاد نیز در واقع آهنی با 0.5 تا 2.06 درصد کربن است. برای بهتر شدن خواص فولاد از عناصر دیگری مانند منگنز و کرم و سایر فلزات استفاده می کنند و فولاد را با آن ترکیب می کنند.

 

فلزات غیرآهنی سبک

درهواپیما سازی از فلزات غیر آهنی سبک استفاده می کنند. آلومینیوم و آلیاژهای آن از فلزات سبک هستند. این فلزات سبک وزن هستند ودارای استحکام بالایی هستند و مقاومت آنها زیاد است

 

فلزات غیرآهنی سنگین

فلزاتی نظیر مس، روی و آلیاژهای این دو فلز یعنی برنج از فلزات غیرآهنی سنگین هستند. هرچقدر در صد مس در آلیاژ برنج بیشتر باشد، قابلیت براده‌‌ برداری آن کم می‌شود. اما سرب باعث می شود که این مشکل حل شود و  قابلیت براده‌ برداری برنج را افزایش می دهد.  یک آلیاژ دیگر برنز نام دارد که از جنس مس و قلع می باشد.  یاتاقان ها را از جنس فسفر برنز تولید می ‌کنند.در سایت راندمان صنعت امکان خرید ابزار تراشکاری را با بالاترین کیفیت از تولیدکنندگان معتبر برای شما فراهم آورده ایم.

منبع

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.