ابزار

مقایسه قیمت خرید انواع فرز انگشتی

فرزانگشتی

دستگاه فرز چیست؟

دستگاه فرز وسیله ای است که توانایی چرخش با سرعت زیاد را دارد. روی این وسیله و در محور این دستگاه ابزارهای مختلفی از قبیل ابزارهای برش، سنگ زنی، برس، انواع سنگ های سنباده، انواع تیغه های فرز برای حکاکی، صیقل دادن، تراش ابزار برش، برش و وسیله های دیگر وجود دارد. کوچک ترین بخش این دستگاه فرز مینیاتوری یا حکاکی است.

 

فرز انگشتی چیست؟

یکی از دستگاه های فرز، فرز انگشتی است که اندکی بزرگتر از دستگاه فرز مینیاتوری می‌باشد .و  از سنگ فرز مستقیم کوچک تر تشکیل شده است که دارای دو نوع زیر است.

– یکی فرز انگشتی گردن بلند و

دیگری فرز کوتاه.

 

فرز انگشتی  برشی مستقیم شفت خروجی یا اسپیندل آن روی شفت خروجی موتور قرار گرفته است  و بر خلاف جهت سنگ فرز یا مینی برش قرار دارد که دارای  زاویه 90 درجه است.

 

 

قیمت فرز انگشتی و مقایسه قیمت خرید انواع فرز انگشتی

در بازار انواع و اقسام فرز وجود دارد که ما در اینجا به توضیح دو مدل فرز و قیمت آنها اشاره می‌کنیم. فاین دوع نوع فرز عبارتند از

 • فرز مینیاتوری و
 • فرز انگشتی.

ویژگی های برتر فرز انگشتی

فرز انگشتی، فرزی خیلی سبک است  تا حدی که توانایی  حرکت با سرعت بسیار زیاد را دارد و همانند یک قلم بزرگ است که می‌توان آن را با دست نگه داشت و روی موادی چون چوب، فلز، پلاستیک یا شیشه صیقل داد وحکاکی کرد.

فرز مینیاتوری یا فرز حکاکی دارای قیمت ها و مارک های گوناگونی است. که تغییر قیمت در آن بنا به دلایل مختلفی است و به عوامل متعددی بستگی دارد که در اینجا به اختصار بحث می کنیم.

قیمت فرز انگشتی

قیمت فرز انگشتی

تفاوت فرز انگشتی با فرز مینیاتوری

فرز انگشتی نسبت به فرز مینیاتوری صنعتی تر است و برای تراش و فرزکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.  از این فرز در اشکال، ابعاد و اندازه های مختلفی برای کارهای ظریف استفاده می شود و از جمله ابزارهای سبکی هستند که در تراشکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • فرز انگشتی

فرز انگشتی ها ظریف تر و کاملاً متفاوت از ابزار فرز یا مینی فرز هستند و برای ایجاد برش های بسیار ظریف در سطوح به کار می روند.

 

مهم ترین خصوصیت فرز انگشتی اندازه آن است که کولت 6 میلی متری است. در بعضی موارد، انواعی از فرز انگشتی وجود دارد که دارای کولت 8 میلی متری است که بر روی آنها قرار گرفته و نصب شده است.

فرز های مینیاتوری دارای مدل های گوناگونی هستند . برخی مدل های فرزهای مینیاتوری شامل موارد زیر می شود که هر کدام در جای خود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

 • نوع برقی،
 • نوع بی سیم و
 • نوع پنوماتیک

 

 • فرز مینیاتوری بادی

فرز بادی یا مینیاتوری دارای بدنه ای با چرخ دنده هایی است که به شفت مرکزی دستگاه وصل می شود . در اثر فشار باد چرخ دنده ‌ها شروع به چرخیدن می‌کنند و شفت با سرعت بالا دستگاه را می چرخاند. این فرز مینیاتوری به خاطر کمبود موتور الکتریکی بسیار ظریف و کارآمد است.

اگر فرز پنوماتیک مینیاتوری (پنوماتیک) دارای کیفیت خوب باشد می تواند عمر طولانی را برای تولید طولانی مدت داشته باشد. برای اینکه طول عمر دستگاه زیاد شود، بهتر است قبل از اینکه هوای فشرده وارد دستگاه شود دستگاه رطوبت گیر نصب شود تا رطوبت هوای تحت فشار را بگیرد و هوای فشرده خشک را به دستگاه وارد کند. همچنین با روغن کاری مناسب و به موقع در فواصل زمانی مختلف می توان طول عمر مفید دستگاه را افزایش داد.

 • فرز مینیاتوری برقی و شارژی

فرز مینیاتوری برقی یک موتور آرمیچری  داردکه سرعتش را از چرخ دنده های گوناگون به 40000 دور در دقیقه می رساند. فرز مینیاتوری که بدون سیم است ساختاری شبیه دستگاه برش مینیاتوری برقی دارد، و فقط یک تفاوت با آن دارد که مانند یک شارژر با شارژ کار می کند و در زیر باتری است که شارژ می‌شود .

در این دستگاه معمولا یک دیمر برای عوض کردن دو دستگاه قرار دارد تا سرعت چرخش دستگاه برای هدف های گوناگون تغییر کند.

 

 

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت فرز انگشتی

 

اکنون که با انواع فرز انگشتی آشنا شدید نوبت به بحث قیمت و عوامل تاثیر گذار بر آن می باشد.

 • مارک و کشور تولید کننده فرز انگشتی

اولین عمل تاثیر کذار بر قیمت فرز انگشتی کشور تولید کننده آن است. فرز انگشتی ها اغلب ساخت کشور چین هستند البته نمونه های اروپایی نیز در بازار وجود دارند که قیمت بسیار بالاتری نسبت به نمونه های چینی دارند، در حالیکه تفاوت چندانی از نظر کیفیت بین دو نمونه نیست.

 • کیفیت فرز انگشتی

جنس و کیفیت فرز انگشتی نیز بر قیمت آن تاصیر می گذارد.

 • نوسان قیمت دلار در بازار

زمانی که قیمت دلار در بازار افزایش می یابد طبیعتا همه کالاهای وارداتی افزایش قیمت خواهند داشت.

 • نوع فرز انگشتی

مواد مختلفی در تولید انواع فرز انگشتی به کار می رود که بر دوام فرز و کیفیت آن و البته قیمت آن تاثیر می گذارد.

 

 

مقایسه قیمت انواع فرز انگشتی

تفاوت قیمت در قیمت انواع فرز انگشتی غالبا به دلیل نوع مواد به کار رفته در آن و میزان کربن استفاده شده می باشد.

کربن به عنوان اصلی ترین عنصر در تولید فرز انگشتی بسیار تاثیر گذار می‌شود.

در فرز انگشتی به دقت میزان کربن بکار رفته در آن کنترل می‌شود با وجود این که بیشتر فولاد های تند بر محدوده ی بسیار باریکی برای حداقل و حداکثر میزان کربن دارند.

تغییرات اندکی حتی در این راستا نیز می‌تواند ایجاد شود که باعثِ تغییرات چشمگیری در خواص مکانیکی و قدرت برش ماده فرز انگشتی HSS گردد.

با بیشتر شدن میزان کربن سختی حین کار و دمای بالا نیز بیشتر می‌شود. به ‌علاوه افزایش درصد کربن موجب افزایش شکل گرفتن کاربیت های پیچیده و پایدار و سخت می گردد.

در سایت راندمان صنعت امکان خرید فرز انگشتی را با بالاترین کیفیت از تولیدکنندگان معتبر برای شما فراهم آورده ایم.

 

منبع

 

https://www.aliexpress.com/popular/cobalt-milling-cutters.html

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.