ابزار

مقایسه قیمت انواع الماس تراشکاری

انواع الماس تراشکاری

الماس تراشکاری چیست؟

 

الماس تراشکاری که به اصطلاح به آن در انگلیسی اینسرت میگویند تیغه ی تراشکاری  یا تیغچه تراشکاری گفته میشود.

این نوع الماس از جمله قطعات تعویض شدنی است در دستگاه تراشکاری می باشد که به منظور براده برداری و ایجاد برش هایی در سطح فلزات به کار می رود.

الماس های تراشکاری براساس استاندارد های (2/1832)کد گذاری می گردد .کلیه تولید کنندگان الماس در جهان باید از این استاندارد های کد گزاری برای نام گزاری تولیدات خود استفاده کنند تا در کلیه نقاط کشور برای مصرف کنندگان استفاده از این الماس ها آسان گردد .

از جمله ویژگی های خاص مفید الماس تراشکاری  این است که اینگونه الماس ها می توانند اندازه های یکنواخت قطعات و برش های دقیق و صافی را در سطح به شما ارائه دهند.

 

 

 اندازه الماس

عامل بسیار مهمی که درباره طول لبه برش اطلاعاتی را می دهد این است که باید طول لبه برش هم اندازه با اندازه نشیمنگاه تیغچه روی قلم باشد.

 

ویژگی های مهم و اصلی الماس 

الماس از نظر هندسی دارای اشکال مختلفی از جمله الماس سه گوش یا T، الماس لوزی یا الماس 55 درجه و الماس چهارگوش S و الماس گرد است.

 

قیمت الماس

قیمت الماس  هم یکی عوامل مهم  برای مصرف کنندگان می باشد. در بین اصلی ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

  • جنس الماس
  • سایز الماس
  • شکل تیغچه الماس ت

اغلب تولیدکنندگان این قطعه باید استاندارد های جهانی را در تولید محصولات خود در نظر بگیرند. غالبا قطعات وارداتی و قطعاتی که ساخت برند های معتبر و بزرگ جهان می باشد گران قیمت تر از الماس های  داخلی می باشد .

 

 

الماس  امروزه به عنوان یکی از ابزار مهم در صنایع قطعه سازی که روز به روز در حال توسعه میباشد در نظر گرفته میشود. توسعه این صنایع اغلب بسیار متنوع و زیاد می باشد و قطعات تولیدی بیشتری را دارد. یکی از قطعات جدا نشدنی صنعت تولید تراشکاری الماس  می باشد که شیوه جدیدی در ایجاد تنوع در قطعات  این صنایع میباشد

الماس تراشکاری

الماس تراشکاری

تولید کنندگان وسایل وقطعات تراشکاری اغلب وجود قطعات تراشکاری را برای پیشرفت این صنعت ضروری می دانند. هر سال تغییرات زیادی در ماشین آلات تراشکاری به وجود می اید که طبیعتا به قطعات بییشتری برای تولید نیاز است که در این دستگاه ها الماس برش کاری از ابزار های برش کاری برای برش انواع فلزات می باشد.  این ابزار دچار تغییرات و تحولات زیادی می شود و از جنس های مختلفی ساخته می شود که با در نظر گرفتن نوع قطعه و در جه سختی مورد نیاز اینگونه الماس ها انتخاب می شوند الماس های تراشکاری طول عمر بسیار زیادی دارند و در صورتی که درست مورد استفاده قرار گیرد طول عمر دستگاه را بیشتر می کنند.

بعضی از ویژگی های بسیار کلیدی الماس تراشکاری آشنا می شویم. ویژگی های اصلی الماس تراشکاری عبارت اند از :

  •  این الماس  برای براده برداری و برش کاری روی فلزات استفاده می شود .

 

  • نسبت به سایش و اصطحلاک مقاومت زیادی دارند ،طول عمر  این الماس  وابسته به نوع استفاده ، جنس ابزار متغیر می باشد.

 

  • الماس تراشکاری سخت ترین ماده ای است که در جهان شناخته شده است و سختی آن تقریبا 5 برابر کارباید های سماته می باشد

 

  •  این الماس  قابلیت هدایت حرارت یا رسانایی بسیار  خوبی دارد .

 

  • قدرت و استحکام فشار الماس تراشکاری بسیار بالاست

 

  • این نوع الماس  دارای انبساط حرارتی بسیار ناچیز است و از نظر ابعادی دارای شکل عالی در براده برداری می باشد .

 

  • در سطحی صاف برش را انجام میدهد و یکی از ابزارهایی است که با بالاترین صافی می تواند سطح را برش دهد .

این نوع الماس از نظر شیمیایی خنثی است در نتیجه در اثر تماس با مواد مختلف ضریب اصتحلاک بسیار کمی دارد و همین امر باعث صاف بودن لبه های قطعات فلزی و غیر فلزی در عملیات  جوشکاری می باشد سرعت سایش الماس تراشکاری در ماشین های تراشکاری  فولادی و در هنگام براده برداری فولادهای کم  باعث ساییدگی محصول می شود.

معمولا طول عمر الماس در ماشین کاری چدن با درصد کربن بالا اما به شما توصیه می شود در ماشین کاری های الیاژی و چدنی از الماس  استفاده نشود .

 

ترکیبات تشکیل دهنده الماس تراشکاری

 

ترکیبات الماس  باید به صورتی باشد که ویژگی ها و خصوصیات اصلی آن باشد و در صنایع مختلف جوابگو باشد .

دراین فرمول می توان از مواد درجه یک با ماندگاری و دوام بسیار زیاد استفاده کرد زیرا جنس این مواد تضمین کننده جنس محصول می باشد از جمله عوامل تاثیر گذار بر جنس الماس تراشکاری جنس روکش می باشد.

اغلب محصولاتی که تولید می شود دارای خصوصیاتی از جمله مقاومت در برابر سختی و اصطحلاک می باشد و قیمت های نسبتا گران تری نسبت به نوع معمولی دارند .

اما شما هم می توانید با توجه به  کاربرد خود الماس  مناسب استفاده خود را انتخاب کنید.

در تهیه  این الماس  می توانیم  به صورت حضوری یا خرید اینترنتی را انجام دهید .

اغلب صنعت گران در سایت های خود تمامی مدل های الماس های  را به همراه قیمت بارگزاری میکنند و شما می توانید هر محصولی را که می توانید با توجه به کاربردی که صنعت خود دارید انتخاب کنید .

اغلب این الماس ها دارای ضمانت خاصی هستند و شما میتوانید طی سال ها انها را به کار ببرید در کل قیمت ابزار های تراشکاری قیمت های مقرون به صرفه ای هستند اما وقتی ظرافت و دقت را در نظر می گیرید متوجه می شوید که دقت در انتخاب الماس تراشکاری از اهمیت  به سزایی برخوردار است.

اگر به دنبال خرید الماس تراشکاری  با ویژگی های استاندارد و قیمت مناسب هستید می توانید از سایت راندمان صنعت، خرید انواع فرز انگشتی را با بهترین کیفیت انجام دهید.

 

 

منبع

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1_%D8%A8%D8%B1%D8%B4

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.